Sıkça Sorulan Sorular

TESOL uluslararası geçerliliği olan bir sertifika mı verecek?

Evet TESOL, HARVARD PUBLISHERS tarafından akredite bir kuruluştur. Bu yüzden her katılımcı kursunu başarı ile tamamladığı takdirde, "HARVARD PUBLISHERS Certificate in TESOL" belgesi alır.

 

Daha önceden bir öğretmenlik deneyimine sahip olmam gerekiyor mu?

Hayır. TESOL, her bir kursiyerine gerçek öğrencilere ders vermek için birçok kez şans verecektir. Böylelikle eğitim boyunca gerçek öğrencilere İngilizce öğreterek deneyim kazanmış olacaksınız.

 

Kurs sırasında ne kadar çalışmam gerekecek?

Online olarak alacağınız TESOL eğitimini dilediğiniz an dilediğiniz yerden internete bağlı bilgisayarınızdan giriş yaparak eğitimini tamamlayabilirsiniz. 6 ay boyunca aktif olan sisteminizi, internette ne kadar çok zaman geçirirseniz o kadar kısa sürede tamamlayabilirsiniz. 6 ay içerisinde online eğitimi tamamlamayan adayların sistemi otomatik olarak kapanacaktır ve yeniden açılması için ek ücret gerekecektir.

 

Öğretme pratikleri yapacağımız öğrenciler kimlerdir?

Sizlerin öğretme pratikleri yapacağınız bu derslere katılan öğrenciler,Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Hazırlık Sınıfı öğrencileridir. Sınıf mevcudu 20’yi geçmemektedir.

 

Kurs süresince ve sonunda nasıl değerlendirileceğim?

Kursun teorik kısımları, modüllerden oluşmaktadır.  Her bir modülle ilgili geri bildirim, yorumlaı ve notlandırma yapılacaktır. Verilen modüller için yazılı bir sınav yoktur, değerlendirme modüller üzerinde "sürekli değerlendirme" metodu ile yapılacaktır.  Yüz-yüze eğitim süreci eğitimin sonunda yazılı bir sınavla, staj uygulaması ise Gözlem ile değerlendirilecektir.

 

Başvuru ve eğitimlerin belirli tarihleri var mıdır?

Üniversite eğitim öğretim ders dönemi boyunca adaylar istedikleri zaman kursa kayıt yaptırabileceklerdir.

 

Ücret nedir, taksitlendirme var mıdır?

Ücret KDV dahil 2500 TL olup; Garanti Bonus ve Ziraat kartları için taksit imkanı bulunmaktadır.